Energomodernizacja


Energooszczędne oświetlenie LED


Fotowoltaika - systemy paneli

Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania

 

Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II

Stary Sącz to ośrodek Diecezji Tarnowskiej Kościoła Rzymskokatolickiego, który powstał na miejscu historycznego spotkania papieża Jana Pawła II z wiernymi 16.06.1999 r. w Starym Sączu. Ołtarz Papieski pozostał dla sprawowania okolicznościowych celebracji liturgicznych oraz jako budynek w którym mieści się muzeum Jana Pawła II. Dla stałej formacji pielgrzymów przy Ołtarzu Papieskim powstał rekolekcyjny dom pielgrzyma OPOKA. Pełni on funkcję zarówno ośrodka konferencyjno - rekolekcyjnego jak i obiektu hotelarskiego w którym świadczone są usługi turystyczne i hotelarskie.

Strona internetowa Centrum Opoka

 

W całym obiekcie wymianie uległo oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne. Do tej pory całe oświetlenie wewnętrzne w domu pielgrzyma zostało zastąpione źródłami LED, gdzie oprócz żarówek energooszczędnych na gwincie E27 były też świetlówki kompaktowe z trzonkiem GX24q. W zamian za te ostatnie zaproponowaliśmy nasze zamienniki TrocadorLED, o znacznie mniejszym poborze prądu od istniejących.

 

 

Zupełnie inaczej już wygląda parking w okół domu pielgrzyma. Po wymianie oświetlenia parkingu na nasze żarówki typu kukurydze parkowe Estencorn, znacznie poprawiła się widoczność i jakość światła.

 

 

 

Wspomniany Ołtarz Papieski oświetlany był do tej pory jedynie naświetlaczami halogenowymi, które zastępujemy naświetlaczami ledowymi. Ponadto zainstalujemy dwa reflektory LED MaxVirture LED-500W o bardzo wysokiej wydajności, które mają za zadanie wyeksponować obiekt. Dzięki takiemu doświetleniu będzie on widoczny z pobliskiej szosy łączącej Nowy Sącz z miejscowością Piwniczna-Zdrój.

 

 

Wymiana oświetlenia wewnątrz domu pielgrzyma w tym świetlówki kompaktowe z trzonkiem GX24q, oświetlenia parkingu w okół obiektu oraz doświetlenie i oświetlenie ołtarza.

 

Referencje