Projektowanie oświetlenia


Oświetlenie obiektów sportowych


Symulacje fotometryczne oświetlenia LED

Oświetlenie przemysłowe

Właściwe doświetlenie hal przemysłowych z pozoru wydaje się łatwym zadaniem. Jest to jednak błędne założenie. Nie chodzi oczywiście o sprzęty i urządzenia znajdujące się w danym obiekcie, gdzie ich ustawienie jest każdorazowo inne, przez co rozproszenie światła jest trudne do przewidzenia. Nie mamy też na myśli wymiarów hali, które w zdecydowanej większości wypadków są modułowe. Istotne są proporcje wymiarów rozpatrywanego pomieszczenia.
Inaczej należy podejść do projektu oświetlenia hali wąskiej i wysokiej, a inaczej do niskiej i szerokiej, gdzie umieszczenie oraz ilość punktów świetlnych jest określona. Ich zmiana wiąże się z wyższym kosztem inwestycji i zasadna jest tylko w przypadku zmniejszenia ilości opraw. Dlatego należy dobrać odpowiednie oprawy, biorąc pod uwagę nie tylko ich moc (wydajność) ale też kąt dystrybucji światła. Niejednokrotnie zastosowanie węższej wiązki świetlnej pozwala zaproponować oprawy o mniejszym zużyciu energii elektrycznej. Należy przy tym pamiętać nie tylko o właściwym natężeniu oświetlenia, ale też jego równomierności. Ma ona wpływ na jednakowy komfort pracy na wszystkich stanowiskach roboczych.
Większość sprzedawców i dystrybutorów opraw LED proponuje wymianę starych lamp w stosunku mocy 1:2, czyli stare 400W zamienia na 200W LED. Obecnie na rynku dostępne są oprawy LED o dużej wydajności (120-140 lm/W) i dużym wyborze kąta wiązki świetlnej. Właściwie dobrane oprawy pozwalają na spore oszczędności eksploatacyjne. Nasza firma przeprowadza symulacje fotometryczne by dobór był najwłaściwszy, zarówno pod względem wymagań oświetleniowych obiektu i „kieszeni” klienta.

 

 

TurtCover

145

lm/W

  • Lumeny: 34800 lm

  • Moc: 240 W

Przejdź na stronę ze szczegółami