Projektowanie oświetlenia


Oświetlenie obiektów sportowych


Symulacje fotometryczne oświetlenia LED

Bazylika pw. MBB w Limanowej

Na obiektach sakralnych i budynkach należących do parafii w Limanowej, z bazyliką włącznie, w najbliższej przyszłości WG Group przeprowadzi prace energomodernizacyjne. Pierwszym etapem była renowacja wieży kościelnej. Kolejnym będzie odrestaurowanie i zabezpieczenie nawy głównej oraz pozostałe zaplanowane prace na budynkach parafii.

 

Firma w WG Eco też uczestniczy w tym projekcie. Naszym zadaniem jest przede wszystkim wymiana oświetlenia na energooszczędne oświetlenie LED. Nie będą to jedyne obowiązki jakie spoczywają na naszej firmie. Jednak na aktualnym etapie wymianie poddano przede wszystkim oświetlenie zewnętrzne, mające na celu wyeksponowanie i doświetlenie bryły bazyliki w godzinach nocnych, wraz z placem w okół budynku. Dzięki zastosowaniu dwóch reflektorów wysokiej mocy MaxVirture LED z 45° kątem rozsyłu światła, udało nam się doświetlić całą wieżę wraz z hełmem.

 

 

Natomiast wszystkie elewacje posiadają swoje oświetlenie w postaci profesjonalnych naświetlaczy ledowych, odpornych na działania warunków atmosferycznych. Aby uzyskać równomierne oświetlenie musieliśmy zastosować dwa modele tego rodzaju oświetlenia EsternoPro LED-50W i EsternoPro LED-80W, zainstalowane w odpowiednich miejscach w okół budynku bazyliki.

 

 

Plac okalający bazylikę oświetlany jest przez lampy o dekoracyjnym charakterze. Nie mogliśmy ingerować w ich wygląd. W związku z tym, istniejące żarówki sodowe zastąpiliśmy kukurydzami led Estencorn-33W. Ze względu na swój specyficzny kształt, pozwalają uzyskać bardzo dobry efekt przy tego rodzaju lampach, gdzie żarówka wkręcana jest gwintem do dołu.

 

Z racji na to, że w projekcie energomodernizacji brane pod uwagę są wszystkie obiekty należące do parafii, wymianie uległy również źródła światła we wnętrzach budynków a także wszystkie lampy oświetlenia zewnętrznego, w tym krużganki, ołtarz i mała architektura znajdująca się na posesji.

 

Referencje