Projektowanie oświetlenia


Oświetlenie obiektów sportowych


Symulacje fotometryczne oświetlenia LED

Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania

 

Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II

Stary Sącz to ośrodek Diecezji Tarnowskiej Kościoła Rzymskokatolickiego, który powstał na miejscu historycznego spotkania papieża Jana Pawła II z wiernymi 16.06.1999 r. w Starym Sączu. Ołtarz Papieski pozostał dla sprawowania okolicznościowych celebracji liturgicznych oraz jako budynek w którym mieści się muzeum Jana Pawła II. Dla stałej formacji pielgrzymów przy Ołtarzu Papieskim powstał rekolekcyjny dom pielgrzyma OPOKA. Pełni on funkcję zarówno ośrodka konferencyjno - rekolekcyjnego jak i obiektu hotelarskiego w którym świadczone są usługi turystyczne i hotelarskie.

Strona internetowa Centrum Opoka

 

W całym obiekcie wymianie uległo oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne. Do tej pory całe oświetlenie wewnętrzne w domu pielgrzyma zostało zastąpione źródłami LED, gdzie oprócz żarówek energooszczędnych na gwincie E27 były też świetlówki kompaktowe z trzonkiem GX24q. W zamian za te ostatnie zaproponowaliśmy nasze zamienniki TrocadorLED, o znacznie mniejszym poborze prądu od istniejących.

 

 

Zupełnie inaczej już wygląda parking w okół domu pielgrzyma. Po wymianie oświetlenia parkingu na nasze żarówki typu kukurydze parkowe Estencorn, znacznie poprawiła się widoczność i jakość światła.

 

 

 

Wspomniany Ołtarz Papieski oświetlany był do tej pory jedynie naświetlaczami halogenowymi, które zastępujemy naświetlaczami ledowymi. Ponadto zainstalujemy dwa reflektory LED MaxVirture LED-500W o bardzo wysokiej wydajności, które mają za zadanie wyeksponować obiekt. Dzięki takiemu doświetleniu będzie on widoczny z pobliskiej szosy łączącej Nowy Sącz z miejscowością Piwniczna-Zdrój.

 

 

Wymiana oświetlenia wewnątrz domu pielgrzyma w tym świetlówki kompaktowe z trzonkiem GX24q, oświetlenia parkingu w okół obiektu oraz doświetlenie i oświetlenie ołtarza.

 

Referencje